| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | IL-17/IL-17A |
| Clone | TC11-18H10 |
| Host Species | Rat |
| Reactive Species | mouse |
| Isotype | IgG1 |
| Format | phycoerythrin (PE) conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Flow Cytometry |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The IL-17/IL-17A Antibody (TC11-18H10) [PE] from Novus Biologicals is a rat monoclonal antibody to IL-17/IL-17A. This antibody reacts with mouse. The IL-17/IL-17A Antibody (TC11-18H10) [PE] has been validated for the following applications: Flow Cytometry. Recognizes mouse Interleukin 17, a 32kDa disulfide-linked homodimer consisting of two 136 amino acid chains, which belong to the IL-17 family (classified as IL-17A to IL-17F), and signal through the IL-17 receptor (IL-17R/CDw217) |
| Immunogen | E. coli-expressed, recombinant mouse IL-17A |
| Other Names | CTLA8cytotoxic T-lymphocyte-associated serine esterase 8, Cytotoxic T-lymphocyte-associated antigen 8, IL-17Acytotoxic T-lymphocyte-associated protein 8, IL-17CTLA-8, IL17interleukin-17A, interleukin 17 (cytotoxic T-lymphocyte-associated serine esterase 8), interleukin 17A |
| Gene, Accession # | IL17A, Gene ID: 3605 |
| Catalog # | NBP1-72027PE |
| Price | |
| Order / More Info | IL-17/IL-17A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|