| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | IL-17/IL-17A |
| Clone | TC11-18H10 |
| Host Species | Rat |
| Reactive Species | mouse |
| Isotype | IgG1 |
| Format | allophycocyanin-Cy7 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Flow Cytometry. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. For optimal results using our Tandem dyes, please avoid prolonged exposure to light or extreme temperature fluctuations. These can lead to irreversible degradation or decoupling. When staining intracellular targets, specific attention to the fixation and permeabilization steps in your flow protocol may be required. Please contact our technical support team at technical@novusbio.com if you have any questions. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The IL-17/IL-17A Antibody (TC11-18H10) [Allophycocyanin/Cy7] from Novus Biologicals is a rat monoclonal antibody to IL-17/IL-17A. This antibody reacts with mouse. The IL-17/IL-17A Antibody (TC11-18H10) [Allophycocyanin/Cy7] has been validated for the following applications: Flow Cytometry. Recognizes mouse Interleukin 17, a 32kDa disulfide-linked homodimer consisting of two 136 amino acid chains, which belong to the IL-17 family (classified as IL-17A to IL-17F), and signal through the IL-17 receptor (IL-17R/CDw217) |
| Immunogen | E. coli-expressed, recombinant mouse IL-17A |
| Other Names | CTLA8cytotoxic T-lymphocyte-associated serine esterase 8, Cytotoxic T-lymphocyte-associated antigen 8, IL-17Acytotoxic T-lymphocyte-associated protein 8, IL-17CTLA-8, IL17interleukin-17A, interleukin 17 (cytotoxic T-lymphocyte-associated serine esterase 8), interleukin 17A |
| Gene, Accession # | IL17A, Gene ID: 3605 |
| Catalog # | NBP1-72027APCCY7 |
| Price | |
| Order / More Info | IL-17/IL-17A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|