| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HMG20A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin, Peptide ELISA. WB successful usage in rat brain is reported in scientific literature (PMID: 20530487). IHC-P: Human spleen shows staining of nucleoli. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The HMG20A Antibody from Novus Biologicals is a goat polyclonal antibody to HMG20A. This antibody reacts with human, rat. The HMG20A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin, Peptide ELISA. |
| Immunogen | Peptide with sequence C-ATVREVVNRLDR corresponding to C-Terminus according to NP_060670.1. |
| Other Names | FLJ10739, high-mobility group 20A, HMG box domain containing 1, HMG box-containing protein 20A, HMG domain-containing protein 1, HMGX1HMG domain-containing protein HMGX1, HMGXB1high mobility group protein 20A |
| Gene, Accession # | HMG20A, Gene ID: 10363, Accession: NP_060670., SwissProt: NP_060670. |
| Catalog # | NB300-860 |
| Price | |
| Order / More Info | HMG20A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 20530487 |
| 产品资料 |
|
|