| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HMG20A |
| Clone | 4D5 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG2a |
| Format | Protein A purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. This antibody is reactive against recombinant protein in western blot and ELISA. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The HMG20A Antibody (4D5) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to HMG20A. This antibody reacts with human. The HMG20A Antibody (4D5) has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | HMG20A (NP_060670, 153 a.a. 263 a.a) partial recombinant protein with GST tag. MW of the GST tag alone is 26 KDa.LDEADRDKERYMKELEQYQKTEAYKVFSRKTQDRQKGKSHRQDAARQATHDHEKETEVKERSVFDIPIFTEEFLNHSKAREAELRQLRKSNMEFEERNAALQKHVESMRT |
| Other Names | FLJ10739, high-mobility group 20A, HMG box domain containing 1, HMG box-containing protein 20A, HMG domain-containing protein 1, HMGX1HMG domain-containing protein HMGX1, HMGXB1high mobility group protein 20A |
| Gene, Accession # | HMG20A, Gene ID: 10363, Accession: NP_060670, SwissProt: NP_060670 |
| Catalog # | H00010363-M01 |
| Price | |
| Order / More Info | HMG20A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|