| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | ARPC1A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | Western Blot, Peptide ELISA. WB: Approx. 45 kDa band observed in HeLa lysates (calculated MW of 41.6 kDa band according to NP_006400.2). Approx. 37 kDa band observed in fetal mouse brain and adult rat brain lysates (calculated MW of 41.6 kDa band according to mouse NP_062741.1). |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The ARPC1A Antibody from Novus Biologicals is a goat polyclonal antibody to ARPC1A. This antibody reacts with human. The ARPC1A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Peptide ELISA. This antibody is expected to recognize both reported isoforms (NP_006400 |
| Immunogen | Peptide with sequence C-DFKTLESSIQGLR corresponding to C-Terminus according to NP_001177925.1. |
| Other Names | actin binding protein (Schizosaccharomyces pombe sop2-like), actin related protein 2/3 complex, subunit 1A (41 kD), actin related protein 2/3 complex, subunit 1A, 41kDa, actin-related protein 2/3 complex subunit 1A, SOP2Hs, SOP2LArc40, SOP2-like protein |
| Gene, Accession # | ARPC1A, Gene ID: 10552 |
| Catalog # | NBP2-11579 |
| Price | |
| Order / More Info | ARPC1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 19145645 |
| 产品资料 |
|
|