| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | ARPC1A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | Peptide ELISA. Peptide ELISA: antibody detection limit dilution 1:32000. Western Blot: No signal obtained yet but low background observed in Human Testis and A431 lysates at up to 2ug/ml. We would appreciate any feedback from people in the field - have any results been reported with other antibodies/lysates? |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The ARPC1A Antibody from Novus Biologicals is a goat polyclonal antibody to ARPC1A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The ARPC1A Antibody has been validated for the following applications: Peptide ELISA. |
| Immunogen | Synthetic peptide SLHQFLLEPITCH, representing the N-Terminus of the human protein (residues 2-14), according to NP_006400. |
| Other Names | actin binding protein (Schizosaccharomyces pombe sop2-like), actin related protein 2/3 complex, subunit 1A (41 kD), actin related protein 2/3 complex, subunit 1A, 41kDa, actin-related protein 2/3 complex subunit 1A, SOP2Hs, SOP2LArc40, SOP2-like protein |
| Gene, Accession # | ARPC1A, Gene ID: 10552, Accession: Q92747, SwissProt: Q92747 |
| Catalog # | NB100-1038 |
| Price | |
| Order / More Info | ARPC1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|