| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HSP70/HSPA1A, ac Lys77 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | peptide affinity purified |
| Size | 0.025 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen (Negative). A 1:1000 dilution of this antibody was sufficient for detection of HSP70 Acetyl Lys77 in 10 ug of human HeLa cell lysates by ECL immunoblot analysis using goat anti-rabbit IgG:HRP as the secondary antibody. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The HSP70/HSPA1A [ac Lys77] Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to HSP70/HSPA1A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The HSP70/HSPA1A [ac Lys77] Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen (Negative). |
| Immunogen | Synthetic peptide from the N-terminal of Human HSP70 Acetyl Lys77 (1-100 aa), conjugated to Keyhole Limpet Haemocyanin (KLH). |
| Other Names | dnaK-type molecular chaperone HSP70-1, FLJ54303, FLJ54370, FLJ54392, FLJ54408, FLJ75127, Heat shock 70 kDa protein 1/2, heat shock 70 kDa protein 1A/1B, heat shock 70kD protein 1A, heat shock 70kDa protein 1A, heat shock-induced protein, HSP70.1/HSP70.2, HSP70-1, HSP70-1/HSP70-2, HSP70-1A, HSP70I, HSP72, HSPA1, HSPA1B |
| Gene, Accession # | HSPA1A, Gene ID: 3303 |
| Catalog # | NBP2-61122-0.025ml |
| Price | |
| Order / More Info | HSP70/HSPA1A, ac Lys77 Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|