| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HSP70/HSPA1A |
| Clone | 8E2/2 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | E. coli |
| Isotype | IgG1 |
| Format | Protein G purified |
| Size | 0.05 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The HSP70/HSPA1A Antibody (8E2/2) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to HSP70/HSPA1A. This antibody reacts with e. coli. The HSP70/HSPA1A Antibody (8E2/2) has been validated for the following applications: Western Blot. |
| Immunogen | E. coli DnaK. |
| Other Names | dnaK-type molecular chaperone HSP70-1, FLJ54303, FLJ54370, FLJ54392, FLJ54408, FLJ75127, Heat shock 70 kDa protein 1/2, heat shock 70 kDa protein 1A/1B, heat shock 70kD protein 1A, heat shock 70kDa protein 1A, heat shock-induced protein, HSP70.1/HSP70.2, HSP70-1, HSP70-1/HSP70-2, HSP70-1A, HSP70I, HSP72, HSPA1, HSPA1B |
| Gene, Accession # | HSPA1A, Gene ID: 3303, Accession: P08107, SwissProt: P08107 |
| Catalog # | NBP1-97490-0.05mg |
| Price | |
| Order / More Info | HSP70/HSPA1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|