| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CD79A |
| Clone | IGA/1688R |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | IgG kappa |
| Format | Protein A purified, no preservative |
| Size | 100 ug |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Applications | Flow Cytometry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, CyTOF-ready. IHC-P:Staining of formalin-fixed tissues requires boiling tissue sections in 10mM Citrate Buffer pH 6.0 for 10-20 min followed by cooling at RT for 20 minutes |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The CD79A Antibody (IGA/1688R) - Azide and BSA Free from Novus Biologicals is a rabbit monoclonal antibody to CD79A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The CD79A Antibody (IGA/1688R) - Azide and BSA Free has been validated for the following applications: Flow Cytometry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, CyTOF-ready. |
| Immunogen | A synthetic peptide corresponding to aa 202-216 (GTYQDVGSLNIADVQ) of human CD79a protein. |
| Other Names | CD79a antigen, CD79A antigen (immunoglobulin-associated alpha), CD79a molecule, immunoglobulin-associated alpha, IGAB-cell antigen receptor complex-associated protein alpha chain, Ig-alpha, MB1, MB-1, MB-1 membrane glycoprotein, Membrane-bound immunoglobulin-associated protein, Surface IgM-associated protein |
| Gene, Accession # | CD79A, Gene ID: 973 |
| Catalog # | NBP2-54469-100ug |
| Price | |
| Order / More Info | CD79A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|