| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CD79A |
| Clone | HM57 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human, mouse, rat, porcine, bovine, canine, chicken, equine, ferret, guinea pig, goat, monkey, rabbit |
| Isotype | IgG1 |
| Format | Protein G purified |
| Size | 0.025 mg |
| Concentration | 1.0 mg/ml |
| Applications | Flow Cytometry, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen. For Flow Cytometry: Use 10 ul of the suggested working dilution to label 10^6 cells in 100 ul. For IHC: heat treated antigen retrieval using sodium citrate buffer pH 6.0 is recommended for this purpose. Although not tested this antibody may be useful in Western Blot. NB100-64347 has been used successfully in Immunofluorescence reported by a by a customer review. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The CD79A Antibody (HM57) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to CD79A. This antibody reacts with human, mouse, rat, porcine, bovine, canine, chicken, equine, ferret, guinea pig, goat, monkey, rabbit. The CD79A Antibody (HM57) has been validated for the following applications: Flow Cytometry, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen. |
| Immunogen | Synthetic peptide corresponding to 202-216 amino acid sequence of human mb-1. |
| Other Names | CD79a antigen, CD79A antigen (immunoglobulin-associated alpha), CD79a molecule, immunoglobulin-associated alpha, IGAB-cell antigen receptor complex-associated protein alpha chain, Ig-alpha, MB1, MB-1, MB-1 membrane glycoprotein, Membrane-bound immunoglobulin-associated protein, Surface IgM-associated protein |
| Gene, Accession # | CD79A, Gene ID: 973, Accession: P11912, SwissProt: P11912 |
| Catalog # | NB100-64347SS |
| Price | |
| Order / More Info | CD79A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|