| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CD79A |
| Clone | HM57 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human, mouse, rat, porcine, bovine, canine, chicken, equine, ferret, guinea pig, goat, monkey, rabbit |
| Isotype | IgG1 |
| Format | DyLight 680 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Flow Cytometry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The CD79A Antibody (HM57) [DyLight 680] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to CD79A. This antibody reacts with human, mouse, rat, porcine, bovine, canine, chicken, equine, ferret, guinea pig, goat, monkey, rabbit. The CD79A Antibody (HM57) [DyLight 680] has been validated for the following applications: Flow Cytometry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunohistochemistry-Frozen. Specificity: NB100-64347 recognizes an epitope within the cytoplasmic domain of CD79a |
| Immunogen | Synthetic peptide corresponding to 202-216 amino acid sequence of human mb-1. |
| Other Names | CD79a antigen, CD79A antigen (immunoglobulin-associated alpha), CD79a molecule, immunoglobulin-associated alpha, IGAB-cell antigen receptor complex-associated protein alpha chain, Ig-alpha, MB1, MB-1, MB-1 membrane glycoprotein, Membrane-bound immunoglobulin-associated protein, Surface IgM-associated protein |
| Gene, Accession # | CD79A, Gene ID: 973, SwissProt: P11912 |
| Catalog # | NB100-64347FR |
| Price | |
| Order / More Info | CD79A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|