| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CD79A |
| Clone | HM57 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human, mouse, rat, porcine, bovine, canine, chicken, equine, ferret, guinea pig, goat, monkey, rabbit |
| Isotype | IgG1 |
| Format | PE-Atto594 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Flow Cytometry. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. For optimal results using our Tandem dyes, please avoid prolonged exposure to light or extreme temperature fluctuations. These can lead to irreversible degradation or decoupling. When staining intracellular targets, specific attention to the fixation and permeabilization steps in your flow protocol may be required. Please contact our technical support team at technical@novusbio.com if you have any questions. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The CD79A Antibody (HM57) [PE/Atto594] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to CD79A. This antibody reacts with human, mouse, rat, porcine, bovine, canine, chicken, equine, ferret, guinea pig, goat, monkey, rabbit. The CD79A Antibody (HM57) [PE/Atto594] has been validated for the following applications: Flow Cytometry. Specificity: NB100-64347 recognizes an epitope within the cytoplasmic domain of CD79a |
| Immunogen | Synthetic peptide corresponding to 202-216 amino acid sequence of human mb-1. |
| Other Names | CD79a antigen, CD79A antigen (immunoglobulin-associated alpha), CD79a molecule, immunoglobulin-associated alpha, IGAB-cell antigen receptor complex-associated protein alpha chain, Ig-alpha, MB1, MB-1, MB-1 membrane glycoprotein, Membrane-bound immunoglobulin-associated protein, Surface IgM-associated protein |
| Gene, Accession # | CD79A, Gene ID: 973 |
| Catalog # | NB100-64347PEATT594 |
| Price | |
| Order / More Info | CD79A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|