| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | IL-23A/IL-23 P19 |
| Clone | eBio473P19 (eBio11P19, eBio25P19) |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 kappa |
| Format | Protein A/G purified |
| Size | 0.5 mg |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | Western Blot, ELISA. The 473P19 antibody has been tested as the capture antibody in a sandwich ELISA for analysis of human IL-23 (p19p40) protein levels in combination with the biotinylated (p40-specific) C8.6 antibody (NBP1-48601B) for detection and recombinant human IL-23 (NBP1-48602) as the standard. A suitable range of concentrations of this antibody for ELISA capture is 2.5-8.0 ug/ml. A standard curve consisting of doubling dilutions of the recombinant IL-23 standard over the range of 2000 pg/ml - 15 pg/ml should be included in each ELISA plate. TMB, rather than ABTS, should be used as the substrate.The antibody 473p19 also works in immunoblotting under both reducing and nonreducing conditions at 2ug/ml. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The IL-23A/IL-23 P19 Antibody (eBio473P19 (eBio11P19, eBio25P19)) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to IL-23A/IL-23 P19. This antibody reacts with human. The IL-23A/IL-23 P19 Antibody (eBio473P19 (eBio11P19, eBio25P19)) has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA. |
| Immunogen | The immunogen for this antibody was IL23 p19. |
| Other Names | IL-23, IL-23A, IL-23-A, IL-23p19, IL23P19P19, interleukin 23 p19 subunit, interleukin 23, alpha subunit p19, interleukin-23 subunit alpha, Interleukin-23 subunit p19, JKA3 induced upon T-cell activation, MGC79388, SGRFIL-23 subunit alpha |
| Gene, Accession # | IL23A, Gene ID: 51561, Accession: Q9NPF7, SwissProt: Q9NPF7 |
| Catalog # | NBP1-43237-0.5mg |
| Price | |
| Order / More Info | IL-23A/IL-23 P19 Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|