| Edit |   |
| Antigenic Specificity | IL-28A/IFN-lambda 2 |
| Clone | 9T12 |
| Host Species | Rat |
| Reactive Species | mouse |
| Isotype | IgG2 |
| Format | Protein G purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | lyophilized |
| Applications | Block/Neutralize |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The IL-28A/IFN-lambda 2 Antibody (9T12) from Novus Biologicals is a rat monoclonal antibody to IL-28A/IFN-lambda 2. This antibody reacts with mouse. The IL-28A/IFN-lambda 2 Antibody (9T12) has been validated for the following applications: Block/Neutralize. |
| Immunogen | This antibody was produced from a hybridoma (mouse myeloma fused with spleen cells from a rat immunized with mouse recombinant protein IL-28A. Rat monoclonal anti mouse IL-28A NP_001019844. |
| Other Names | interleukin-28A, IL28A, IL-28A, interferon, lambda 2 |
| Gene, Accession # | IFNL2, Gene ID: 282616, Accession: NP_001019844 |
| Catalog # | NBP2-21959 |
| Price | |
| Order / More Info | IL-28A/IFN-lambda 2 Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |