| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | IL-28A/IFN-lambda 2 |
| Clone | RN28 |
| Host Species | Rat |
| Reactive Species | mouse |
| Isotype | IgG1 kappa |
| Format | Protein A/G purified |
| Size | 50 ug |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | ELISA. This IL-28A/IFN-lambda 2 antibody has been tested as the capture antibody in a sandwich ELISA for analysis of mouse IL-28A in combination with the biotin polyclonal (NBP2-00456) antibody for detection. A suitable range of concentrations of this antibody for ELISA capture is 1.0-4 ug/mL. A standard curve consisting of doubling dilutions of the recombinant standard over the range of 4000 pg/mL - 30 pg/mL should be included in each ELISA plate. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The IL-28A/IFN-lambda 2 Antibody (RN28) from Novus Biologicals is a rat monoclonal antibody to IL-28A/IFN-lambda 2. This antibody reacts with mouse. The IL-28A/IFN-lambda 2 Antibody (RN28) has been validated for the following applications: ELISA. |
| Immunogen | The immunogen for this antibody is IL-28. |
| Other Names | IFN-lambda 2/IL-28A, interleukin-28A, IL28A, IL-28A, interferon, lambda 2 |
| Gene, Accession # | IFNL2, Gene ID: 282616 |
| Catalog # | NBP2-00455-50ug |
| Price | |
| Order / More Info | IL-28A/IFN-lambda 2 Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|