| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Cadherin-11 |
| Clone | 16A |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human, rat |
| Isotype | IgG1 |
| Format | DyLight 680 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Frozen |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Cadherin-11 Antibody (16A) [DyLight 680] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to Cadherin-11. This antibody reacts with human, rat. The Cadherin-11 Antibody (16A) [DyLight 680] has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Frozen. Specificity: 16A is a mouse monoclonal IgG1 antibody obtained by fusion of SP2/0 mouse myeloma cells with spleen cells from a mouse immunized with affinity purified extracellular domain of human cadherin-11- GST fusion protein |
| Immunogen | Clone 16A recognizes the extracellular domain of cadherin-11. |
| Other Names | CAD11OSF-4, cadherin 11, type 2, OB-cadherin (osteoblast), cadherin-11, CDHOB, OB, OB-cadherin, Osteoblast cadherin |
| Gene, Accession # | CDH11, Gene ID: 1009 |
| Catalog # | NBP1-97676FR |
| Price | |
| Order / More Info | Cadherin-11 Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|