| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAP1A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | affinity purified |
| Size | 100 ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Immunocytochemistry/Immunofluorescence Fixation Permeabilization: Use PFA/Triton X-100. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The MAP1A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to MAP1A. This antibody reacts with human. The MAP1A Antibody has been validated for the following applications: Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Specificity of human MAP1A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against a recombinant protein corresponding to the following amino acid sequence: EGEREEEGRAEAPDKSSHSSKVPEASKSHATTEPEQTEPEQREPTPYPDERSFQYADIYEQMMLTGLGPACPTREPPLGAAGDWPPCLSTKEAAAGRNTSAEKELSSPISPK |
| Other Names | EC 2.7.2.8, EC 6.3.4.5, FLJ77111, MAP-1A, MAP1LMTAP1A, microtubule-associated protein 1A, Proliferation-related protein p80 |
| Gene, Accession # | MAP1A, Gene ID: 4130 |
| Catalog # | NBP2-56510 |
| Price | |
| Order / More Info | MAP1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|