| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A |
| Clone | 6E10G4 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 |
| Format | Protein A/G purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Flow Cytometry, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, CyTOF-ready. This antibody is Cytof ready. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A Antibody (6E10G4) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A. This antibody reacts with human. The Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A Antibody (6E10G4) has been validated for the following applications: Western Blot, Flow Cytometry, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, CyTOF-ready. |
| Immunogen | Purified recombinant fragment of human KDM4A (AA: 932-1057) expressed in E. Coli. |
| Other Names | EC 1.14.11, EC 1.14.11.-, JHDM3AJMJD2, JmjC domain-containing histone demethylation protein 3A, JMJD2Alysine-specific demethylase 4A, jumonji domain containing 2, jumonji domain containing 2A, Jumonji domain-containing protein 2A, KIAA0677jumonji C domain-containing histone demethylase 3A, lysine (K)-specific demethylase 4A |
| Gene, Accession # | KDM4A, Gene ID: 9682 |
| Catalog # | NBP2-52499 |
| Price | |
| Order / More Info | Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|