| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | Alexa Fluor 532 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A Antibody [Alexa Fluor® 532] from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A. This antibody reacts with human, mouse. The Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A Antibody [Alexa Fluor® 532] has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | A genomic peptide made to an internal region of the human JMJD2A protein (within residues 320-460). [Swiss-Prot O75164] |
| Other Names | EC 1.14.11, EC 1.14.11.-, JHDM3AJMJD2, JmjC domain-containing histone demethylation protein 3A, JMJD2Alysine-specific demethylase 4A, jumonji domain containing 2, jumonji domain containing 2A, Jumonji domain-containing protein 2A, KIAA0677jumonji C domain-containing histone demethylase 3A, lysine (K)-specific demethylase 4A |
| Gene, Accession # | KDM4A, Gene ID: 9682 |
| Catalog # | NBP1-49602AF532 |
| Price | |
| Order / More Info | Lysine (K)-specific Demethylase 4A/KDM4A/JMJD2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|