| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Lysine (K)-specific Demethylase 3A/KDM3A/JMJD1A |
| Clone | 3G10C2 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 |
| Format | Protein G purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Flow Cytometry, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Lysine (K)-specific Demethylase 3A/KDM3A/JMJD1A Antibody (3G10C2) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to Lysine (K)-specific Demethylase 3A/KDM3A/JMJD1A. This antibody reacts with human. The Lysine (K)-specific Demethylase 3A/KDM3A/JMJD1A Antibody (3G10C2) has been validated for the following applications: Western Blot, Flow Cytometry, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. |
| Immunogen | Purified recombinant fragment of human KDM3A (AA: 311-445) expressed in E. Coli. |
| Other Names | EC 1.14.11, EC 1.14.11.-, JHDM2AJMJD1AJHMD2A, JmjC domain-containing histone demethylation protein 2A, JMJD1, jumonji C domain-containing histone demethylase 2A, jumonji domain containing 1, jumonji domain containing 1A, Jumonji domain-containing protein 1A, KIAA0742DKFZp686A24246, lysine (K)-specific demethylase 3A, lysine-specific demethylase 3A, testis-specific protein A, TSGADKFZp686P07111 |
| Gene, Accession # | KDM3A, Gene ID: 55818 |
| Catalog # | NBP2-61819 |
| Price | |
| Order / More Info | Lysine (K)-specific Demethylase 3A/KDM3A/JMJD1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|