| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MGAT4A |
| Clone | 4H4 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human, rat |
| Isotype | IgG1 kappa |
| Format | IgG purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. Antibody reactive against cell lysate and recombinant protein for Western Blot. Has also been used for immunohistochemistry (paraffin) and ELISA. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The MGAT4A Antibody (4H4) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to MGAT4A. This antibody reacts with human, rat. The MGAT4A Antibody (4H4) has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | MGAT4A (NP_036346, 436 a.a. 536 a.a) partial recombinant protein with GST tag.PVNVESYLFHSGNQEHPGDILLNTTVEVLPFKSEGLEISKETKDKRLEDGYFRIGKFENGVAEGMVDPSLNPISAFRLSVIQNSAVWAILNEIHIKKATN |
| Other Names | alpha-1,3-mannosyl-glycoprotein 4-beta-N-acetylglucosaminyltransferase A, alpha-1,3-mannosyl-glycoprotein beta-1,4-N-acetylglucosaminyltransferase, EC 2.4.1.145, GlcNAc-T IVa, GNT-IV, GNT-IVA, isoenzyme A, isozyme A, mannosyl (alpha-1,3-)-glycoprotein beta-1,4-N-acetylglucosaminyltransferase, N-acetylglucosaminyltransferase IVa, N-glycosyl-oligosaccharide-glycoprotein N-acetylglucosaminyltransferase IVa, UDP-GlcNAc:a-1,3-D-mannoside b-1,4-acetylglucosaminyltransferase IV, UDP-N-acetylglucosamine: alpha-1,3-D-mannosidebeta-1,4-N-acetylglucosaminyltransferase IVa, UDP-N-acetylglucosamine:alpha1,3-d-mannosidebeta1,4-N-acetylglucosaminyltransferase |
| Gene, Accession # | MGAT4A, Gene ID: 11320, Accession: NP_036346, SwissProt: NP_036346 |
| Catalog # | H00011320-M02 |
| Price | |
| Order / More Info | MGAT4A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 26104473 |
| 产品资料 |
|
|