| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Kinesin 5A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | Peptide ELISA. WB: Preliminary experiments gave bands at approx. 140, 50, 35 and 20 kDa bands in human brain lysates at 1 ug. Please note that currently we cannot find an explanation in scientific literature for the multiple bands we observe given the predicted MW of approx. 119 kDa band according to NP_004975. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Kinesin 5A Antibody from Novus Biologicals is a goat polyclonal antibody to Kinesin 5A. This antibody reacts with human. The Kinesin 5A Antibody has been validated for the following applications: Peptide ELISA. |
| Immunogen | Peptide with sequence C-QAKLFPLHQETAAS corresponding to C-Terminus according to NP_004975.2. |
| Other Names | D12S1889, KIF5A variant protein, kinesin family member 5A, kinesin heavy chain isoform 5A, Kinesin heavy chain neuron-specific 1, kinesin, heavy chain, neuron-specific, MY050, Neuronal kinesin heavy chain, NKHC1, NKHCspastic paraplegia 10 (autosomal dominant), SPG10 |
| Gene, Accession # | KIF5A, Gene ID: 3798, Accession: NP_004975., SwissProt: NP_004975. |
| Catalog # | NB100-1058 |
| Price | |
| Order / More Info | Kinesin 5A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 12355402 |
| 产品资料 |
|
|