| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Kinesin 5A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | peptide affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Kinesin 5A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to Kinesin 5A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The Kinesin 5A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Specificity: At least three isoforms of KIF5 are known to exist; this antibody will recognize all three isoforms |
| Immunogen | Antibody was raised against a 20 amino acid synthetic peptide from near the carboxy terminus of human KIF5. The immunogen is located within amino acids 880 - 930 of KIF5. |
| Other Names | D12S1889, KIF5A variant protein, kinesin family member 5A, kinesin heavy chain isoform 5A, Kinesin heavy chain neuron-specific 1, kinesin, heavy chain, neuron-specific, MY050, Neuronal kinesin heavy chain, NKHC1, NKHCspastic paraplegia 10 (autosomal dominant), SPG10 |
| Gene, Accession # | KIF5A, Gene ID: 3798, Accession: Q12840, SwissProt: Q12840 |
| Catalog # | NBP1-76816 |
| Price | |
| Order / More Info | Kinesin 5A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|