| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Kinesin 5A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. Immunocytochemistry/Immunofluorescence Fixation Permeabilization: Use PFA/Triton X-100. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The Kinesin 5A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to Kinesin 5A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The Kinesin 5A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human, mouse, rat Kinesin 5A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against Recombinant Protein corresponding to amino acids: AQIAKPVRPGHYPASSPTNPYGTRSPECISYTNSLFQNYQNLYLQATPSSTSDMYFANSCTSSGATSSGGPLASYQKANMDNGNATDINDNRSDLPCGYEAEDQAKLFPLHQ |
| Other Names | D12S1889, KIF5A variant protein, kinesin family member 5A, kinesin heavy chain isoform 5A, Kinesin heavy chain neuron-specific 1, kinesin, heavy chain, neuron-specific, MY050, Neuronal kinesin heavy chain, NKHC1, NKHCspastic paraplegia 10 (autosomal dominant), SPG10 |
| Gene, Accession # | KIF5A, Gene ID: 3798 |
| Catalog # | NBP1-85344 |
| Price | |
| Order / More Info | Kinesin 5A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|