| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | INPP5A |
| Clone | 3D8 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG2a kappa |
| Format | IgG purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin. Antibody reactivity against Recombinant Protein with GST tag on ELISA and WB. GST tag alone is used as a negative control. IHC-P usage was reported in scientific literature. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The INPP5A Antibody (3D8) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to INPP5A. This antibody reacts with human. The INPP5A Antibody (3D8) has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | INPP5A (NP_005530, 288 a.a. - 387 a.a.) partial recombinant protein with GST tag. MW of the GST tag alone is 26 KDa. YFNQEVFRDNNGTALLEFDKELSVFKDRLYELDISFPPSYPYSEDARQGEQYMNTRCPAWCDRILMSPSAKELVLRVSVCCPSPGHRGMWSAGSGLAQPW |
| Other Names | 43 kDa inositol polyphosphate 5-phophatase, CTCL tumor antigen HD-CL-02,5PTASE, DKFZp434A1721, EC 3.1.3.56, inositol polyphosphate-5-phosphatase, 40kD, inositol polyphosphate-5-phosphatase, 40kDa, inositol trisphosphate-5-phosphatase, 40kD, InsP3 5-phosphatase, MGC116947,5PTase, MGC116949, type I inositol-14,5-trisphosphate 5-phophatase, type I inositol-14,5-trisphosphate 5-phosphatase |
| Gene, Accession # | INPP5A, Gene ID: 3632, Accession: NP_005530, SwissProt: NP_005530 |
| Catalog # | H00003632-M05 |
| Price | |
| Order / More Info | INPP5A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 20876729, 30359624 |
| 产品资料 |
|
|