| Edit |   |
| Antigenic Specificity | INPP4A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The INPP4A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to INPP4A. This antibody reacts with human. The INPP4A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot. |
| Immunogen | Recombinant protein encompassing a sequence within the center region of human INPP4A. The exact sequence is proprietary. |
| Other Names | inositol polyphosphate-4-phosphatase, type I, 107kDa |
| Gene, Accession # | INPP4A, Gene ID: 3631, Accession: Q96PE3, SwissProt: Q96PE3 |
| Catalog # | NBP2-16968 |
| Price | |
| Order / More Info | INPP4A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |