| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TNF RI/TNFRSF1A |
| Clone | H398 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG2a |
| Format | fluorescein (FITC) conjugate |
| Size | 0.5 ml |
| Concentration | 0.05 mg/ml |
| Applications | Flow Cytometry |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TNF RI/TNFRSF1A Antibody (H398) [FITC] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to TNF RI/TNFRSF1A. This antibody reacts with human. The TNF RI/TNFRSF1A Antibody (H398) [FITC] has been validated for the following applications: Flow Cytometry. |
| Immunogen | The immunogen for this antibody is. The exact immunogenic sequence is proprietary. |
| Other Names | CD120a, CD120a antigen, FPF, p55, p55-R, p60, TNFARMGC19588, TNF-R, TNF-R1, TNFR1TBP1, TNFR55, TNF-R55, TNFR60, TNF-RI, TNF-R-I, TNFR-I, tumor necrosis factor binding protein 1, Tumor necrosis factor receptor 1, tumor necrosis factor receptor 1A isoform beta, tumor necrosis factor receptor superfamily member 1A, tumor necrosis factor receptor superfamily, member 1A, tumor necrosis factor receptor type 1, Tumor necrosis factor receptor type I, tumor necrosis factor-alpha receptor |
| Gene, Accession # | TNFRSF1A, Gene ID: 7132 |
| Catalog # | NBP1-54417-0.5ml |
| Price | |
| Order / More Info | TNF RI/TNFRSF1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|