| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAT2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval method is recommended. ICC/IF Fixation Permeabilization: Use PFA/Triton X-100. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The MAT2A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to MAT2A. This antibody reacts with human. The MAT2A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human MAT2A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against Recombinant Protein corresponding to amino acids: MNGQLNGFHEAFIEEGTFL |
| Other Names | AdoMet synthase 2, AMS2, EC 2.5.1.6, MAT 2, MATA2SAMS2adoMet synthetase 2, MATII, MAT-II, Methionine adenosyltransferase 2, Methionine adenosyltransferase II, methionine adenosyltransferase II, alpha, S-adenosylmethionine synthase isoform type-2, S-adenosylmethionine synthetase isoform type-2 |
| Gene, Accession # | MAT2A, Gene ID: 4144, Accession: P31153, SwissProt: P31153 |
| Catalog # | NBP1-92100 |
| Price | |
| Order / More Info | MAT2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|