| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAT1A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | Protein A purified |
| Size | 100ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The MAT1A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to MAT1A. This antibody reacts with human. The MAT1A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot. |
| Immunogen | Synthetic peptides corresponding to MAT1A(methionine adenosyltransferase I, alpha) The peptide sequence was selected from the C terminal of MAT1A. Peptide sequence VAKSLVKAGLCRRVLVQVSYAIGVAEPLSISIFTYGTSQKTERELLDVVH. |
| Other Names | AdoMet synthase 1, adoMet synthetase 1, AMS1, MAT, MATA1MAT 1, MAT-I/III, Methionine adenosyltransferase 1, methionine adenosyltransferase I, alpha, Methionine adenosyltransferase I/III, S-adenosylmethionine synthase isoform type-1, S-adenosylmethionine synthetase isoform type-1, SAMS, SAMS1EC 2.5.1.6 |
| Gene, Accession # | MAT1A, Gene ID: 4143, Accession: Q00266, SwissProt: Q00266 |
| Catalog # | NBP1-54893 |
| Price | |
| Order / More Info | MAT1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|