| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TMEM150A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. ICC/IF Fixation Permeabilization: Use PFA/Triton X-100. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TMEM150A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to TMEM150A. This antibody reacts with human. The TMEM150A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human TMEM150A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against Recombinant Protein corresponding to amino acids: VMNHHVCPVENWSYNESCPPDPAEQGGPKTCCTLDDVPLISKCGSYP |
| Other Names | fasting-inducible integral membrane protein TM6P1, TM6P1, TMEM150, transmembrane protein 150A, Transmembrane protein 150FLJ90024 |
| Gene, Accession # | TMEM150A, Gene ID: 129303 |
| Catalog # | NBP1-81885 |
| Price | |
| Order / More Info | TMEM150A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |