| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | V1a Vasopressin R/AVPR1A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.05 ml |
| Concentration | 1.0 mg/ml |
| Applications | Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The V1a Vasopressin R/AVPR1A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to V1a Vasopressin R/AVPR1A. This antibody reacts with human. The V1a Vasopressin R/AVPR1A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry-Paraffin. This product is specific for AVPR1A |
| Immunogen | Synthetic 18 amino acid peptide from cytoplasmic domain of human AVPR1A. |
| Other Names | Antidiuretic hormone receptor 1a, arginine vasopressin receptor 1A, AVPR V1a, AVPR1, SCCL vasopressin subtype 1a receptor, V1a vasopressin receptor, V1aR, V1-vascular vasopressin receptor AVPR1A, Vascular/hepatic-type arginine vasopressin receptor, vasopressin V1a receptor |
| Gene, Accession # | AVPR1A, Gene ID: 552 |
| Catalog # | NBP1-44150 |
| Price | |
| Order / More Info | V1a Vasopressin R/AVPR1A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|