| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | E6AP/UBE3A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | Alexa Fluor 488 conjugate |
| Size | 100 ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The E6AP/UBE3A Antibody [Alexa Fluor® 488] from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to E6AP/UBE3A. This antibody reacts with human, mouse. The E6AP/UBE3A Antibody [Alexa Fluor® 488] has been validated for the following applications: Western Blot. |
| Immunogen | A synthetic peptide mapped to a region between residue 400 and 450 of human Ubiquitin Protein Ligase E3A using the numbering given in entry NP_000453.2 (GeneID 7337). |
| Other Names | ANCREPVE6AP, AS, CTCL tumor antigen se37-2, E6AP, E6-AP, E6AP ubiquitin-protein ligase, EC 6.3.2.-, FLJ26981, HPVE6A, human papilloma virus E6-associated protein, Human papillomavirus E6-associated protein, Oncogenic protein-associated protein E6-AP, Renal carcinoma antigen NY-REN-54, ubiquitin protein ligase E3A, ubiquitin-protein ligase E3A |
| Gene, Accession # | UBE3A, Gene ID: 7337, Accession: Q05086 |
| Catalog # | NB500-240AF488 |
| Price | |
| Order / More Info | E6AP/UBE3A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|