| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | E6AP/UBE3A |
| Clone | 3E5 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG2a kappa |
| Format | IgG purified, no preservative |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA. Antibody reactivity against Recombinant Protein with GST tag on ELISA and WB. GST tag alone is used as a negative control. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The E6AP/UBE3A Antibody (3E5) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to E6AP/UBE3A. This antibody reacts with human. The E6AP/UBE3A Antibody (3E5) has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA. |
| Immunogen | UBE3A (AAH09271, 51 a.a. - 150 a.a.) partial recombinant protein with GST tag. MW of the GST tag alone is 26 KDa. ETFQQLITYKVISNEFNSRNLVNDDDAIVAASKCLKMVYYANVVGGEVDTNHNEEDDEEPIPESSELTLQELLGEERRNKKGPRVDPLETELGVKTLDCR |
| Other Names | ANCREPVE6AP, AS, CTCL tumor antigen se37-2, E6AP, E6-AP, E6AP ubiquitin-protein ligase, EC 6.3.2.-, FLJ26981, HPVE6A, human papilloma virus E6-associated protein, Human papillomavirus E6-associated protein, Oncogenic protein-associated protein E6-AP, Renal carcinoma antigen NY-REN-54, ubiquitin protein ligase E3A, ubiquitin-protein ligase E3A |
| Gene, Accession # | UBE3A, Gene ID: 7337, Accession: AAH09271, SwissProt: AAH09271 |
| Catalog # | H00007337-M02 |
| Price | |
| Order / More Info | E6AP/UBE3A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|