| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | NKG2A/CD159a/KLRC1 |
| Clone | MM0487-8S36 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 |
| Format | PE-Cy5.5 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Flow Cytometry. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. For optimal results using our Tandem dyes, please avoid prolonged exposure to light or extreme temperature fluctuations. These can lead to irreversible degradation or decoupling. When staining intracellular targets, specific attention to the fixation and permeabilization steps in your flow protocol may be required. Please contact our technical support team at technical@novusbio.com if you have any questions. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The NKG2A/CD159a/KLRC1 Antibody (MM0487-8S36) [PE/Cy5.5] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to NKG2A/CD159a/KLRC1. This antibody reacts with human. The NKG2A/CD159a/KLRC1 Antibody (MM0487-8S36) [PE/Cy5.5] has been validated for the following applications: Flow Cytometry. |
| Immunogen | Human KLRC1 |
| Other Names | CD159 antigen-like family member A, CD159A, CD159a antigen, C-lectin type II protein, killer cell lectin-like receptor subfamily C, member 1, MGC13374, natural killer cell lectin, natural killer group protein 2, NK cell receptor A, NKG2, NKG2-1/B activating NK receptor, NKG2-A, NKG2-A/B type II integral membrane protein, NKG2-A/B-activating NK receptor, NKG2-A/NKG2-B type II integral membrane protein, NKG2AMGC59791, NKG2-B |
| Gene, Accession # | KLRC1, Gene ID: 3821 |
| Catalog # | NBP2-11815PECY55 |
| Price | |
| Order / More Info | NKG2A/CD159a/KLRC1 Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|