| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | NKG2A/CD159a/KLRC1 |
| Clone | MM0487-8S36 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 |
| Format | Alexa Fluor 750 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Flow Cytometry. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The NKG2A/CD159a/KLRC1 Antibody (MM0487-8S36) [Alexa Fluor® 750] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to NKG2A/CD159a/KLRC1. This antibody reacts with human. The NKG2A/CD159a/KLRC1 Antibody (MM0487-8S36) [Alexa Fluor® 750] has been validated for the following applications: Western Blot, Flow Cytometry. |
| Immunogen | Human KLRC1 |
| Other Names | CD159 antigen-like family member A, CD159A, CD159a antigen, C-lectin type II protein, killer cell lectin-like receptor subfamily C, member 1, MGC13374, natural killer cell lectin, natural killer group protein 2, NK cell receptor A, NKG2, NKG2-1/B activating NK receptor, NKG2-A, NKG2-A/B type II integral membrane protein, NKG2-A/B-activating NK receptor, NKG2-A/NKG2-B type II integral membrane protein, NKG2AMGC59791, NKG2-B |
| Gene, Accession # | KLRC1, Gene ID: 3821 |
| Catalog # | NBP2-11815AF750 |
| Price | |
| Order / More Info | NKG2A/CD159a/KLRC1 Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|