| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAP2 |
| Clone | 5B7 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 |
| Format | Protein A/G purified |
| Size | 0.025 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Flow Cytometry, ELISA, CyTOF-ready. This antibody is Cytof ready. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The MAP2 Antibody (5B7) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to MAP2. This antibody reacts with human. The MAP2 Antibody (5B7) has been validated for the following applications: Western Blot, Flow Cytometry, ELISA, CyTOF-ready. |
| Immunogen | Purified recombinant fragment of human MAP2 (AA: 24-123) expressed in E. Coli. |
| Other Names | DKFZp686I2148, MAP-2, MAP2A, MAP2B, MAP2C, microtubule-associated protein 2 |
| Gene, Accession # | MAP2, Gene ID: 4133 |
| Catalog # | NBP2-37734-0.025ml |
| Price | |
| Order / More Info | MAP2 Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|