| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TCF-3/E2A |
| Clone | 6B8 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 |
| Format | unpurified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Flow Cytometry, ELISA |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TCF-3/E2A Antibody (6B8) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to TCF-3/E2A. This antibody reacts with human. The TCF-3/E2A Antibody (6B8) has been validated for the following applications: Western Blot, Flow Cytometry, ELISA. |
| Immunogen | Purified recombinant fragment of human TCF3 expressed in E. Coli. |
| Other Names | BHLHB21, bHLHb21TCF-3, Class B basic helix-loop-helix protein 21, E2A immunoglobulin enhancer-binding factor E12/E47, E2AKappa-E2-binding factor, Immunoglobulin enhancer-binding factor E12/E47, Immunoglobulin transcription factor 1, ITF1Transcription factor ITF-1, MGC129647, MGC129648, Transcription factor 3, transcription factor 3 (E2A immunoglobulin enhancer binding factors E12/E47), transcription factor E2-alpha, VDIR, VDR interacting repressor |
| Gene, Accession # | TCF3, Gene ID: 6929 |
| Catalog # | NBP1-42566 |
| Price | |
| Order / More Info | TCF-3/E2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|