| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | DIP2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 100 ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The DIP2A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to DIP2A. This antibody reacts with human. The DIP2A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot. |
| Immunogen | Synthetic peptides corresponding to DIP2A(DIP2 disco-interacting protein 2 homolog A (Drosophila)) The peptide sequence was selected from the N terminal of DIP2A. Peptide sequence PLKEFFVDDFEELLEVQQPDPNQPKPEGSETSVLRGEPLTAGVPRPPSLL. |
| Other Names | Dip2, DIP2 disco-interacting protein 2 homolog A (Drosophila), DIP2 homolog A, DIP2C21orf106, disco-interacting protein 2 homolog A, disco-interacting protein 2A, KIAA0184chromosome 21 open reading frame 106 |
| Gene, Accession # | DIP2A, Gene ID: 23181, Accession: Q14689, SwissProt: Q14689 |
| Catalog # | NBP1-56909 |
| Price | |
| Order / More Info | DIP2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|