| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | DIP2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | Protein A purified, no preservative |
| Size | 0.05 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. Antibody reactive against Recombinant Protein with GST tag on ELISA and Western Blot and also on transfected lysate in western blot. GST tag alone is used as a negative control. Has also been used for immunofluorescence. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The DIP2A Antibody from Novus Biologicals is a mouse polyclonal antibody to DIP2A. This antibody reacts with human. The DIP2A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/Immunofluorescence. |
| Immunogen | DIP2A (NP_996772.1, 1 a.a. 889 a.a) full-length human protein.MADRGCPLEAAPLPAEVRESLAELELELSEGDITQKGYEKKRAKLLARYIPLIQGIDPSLQAENRIPGPSQTTAAAPKQQKSRPTASRDERFRSDVHTEAVQAALAKYKERKMPMPSKRRSVLVHSSVETYTPPDTSSASEDEGSLRRPGRLTSTPLQSHSSVEPWLDRVIQGSSTSSSASSTSSHPGGRPTTAPSAAATPGAAATTALAGLEAHTHIDLHSAPPDVTTGLVEHSYFERPQVASVRSVPRGCSGS |
| Other Names | Dip2, DIP2 disco-interacting protein 2 homolog A (Drosophila), DIP2 homolog A, DIP2C21orf106, disco-interacting protein 2 homolog A, disco-interacting protein 2A, KIAA0184chromosome 21 open reading frame 106 |
| Gene, Accession # | DIP2A, Gene ID: 23181, Accession: NP_996772.1, SwissProt: NP_996772.1 |
| Catalog # | H00023181-B01P |
| Price | |
| Order / More Info | DIP2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 30131854 |
| 产品资料 |
|
|