| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TIMM17A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TIMM17A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to TIMM17A. This antibody reacts with human. The TIMM17A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | Recombinant protein encompassing a sequence within the center region of human TIM17. The exact sequence is proprietary. |
| Other Names | Inner membrane preprotein translocase Tim17a, mitochondrial import inner membrane translocase subunit Tim17-A, mitochondrial inner membrane translocase, TIM17Apreprotein translocase, TIM17MIMT17, TIMM17, translocase of inner mitochondrial membrane 17 homolog A (yeast) |
| Gene, Accession # | TIMM17A, Gene ID: 10440, Accession: Q99595, SwissProt: Q99595 |
| Catalog # | NBP2-20642 |
| Price | |
| Order / More Info | TIMM17A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|