| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | ZBTB7A/Pokemon |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 100 ul |
| Concentration | 1.0 mg/ml |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunoprecipitation. IHC reactivity reported in (PMID:20471975). |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The ZBTB7A/Pokemon Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to ZBTB7A/Pokemon. This antibody reacts with human, mouse. The ZBTB7A/Pokemon Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunoprecipitation. |
| Immunogen | The immunogen recognized by this antibody maps to a region between residues 200 and 250 of human ZBTB7 (Factor Binding IST protein 1) using the numbering given in entry NP_056982.1 (GeneID 51341). |
| Other Names | DKFZp547O146, Factor binding IST protein 1, Factor that binds to inducer of short transcripts protein 1, FBI-1POK erythroid myeloid ontogenic factor, FBI1TTF-I-interacting peptide 21, HIV-1 inducer of short transcripts binding protein, Leukemia/lymphoma-related factor, LRFHIV-1 1st-binding protein 1, lymphoma related factor, MGC99631, pokemon, TIP21, ZBTB7zinc finger and BTB domain containing 7, zinc finger and BTB domain containing 7A, zinc finger and BTB domain containing 7A, HIV-1 inducer of short transcriptsbinding protein, zinc finger and BTB domain-containing protein 7A, Zinc finger protein 857A, ZNF857APOZ and Krueppel erythroid myeloid ontogenic factor |
| Gene, Accession # | ZBTB7A, Gene ID: 51341, Accession: O95365, SwissProt: O95365 |
| Catalog # | NB100-761 |
| Price | |
| Order / More Info | ZBTB7A/Pokemon Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | PubMed: 20471975, 21062982, 22615173 |
| 产品资料 |
|
|