| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | ZBTB8A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | peptide affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The ZBTB8A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to ZBTB8A. This antibody reacts with human, mouse. The ZBTB8A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity: At least two isoforms of ZBTB8A are known to exist; this antibody will recognize both isoforms |
| Immunogen | Antibody was raised against a 17 amino acid synthetic peptide near the carboxy terminus of human ZBTB8. The immunogen is located within the last 50 amino acids of ZBTB8. |
| Other Names | BOZ-F1, BOZF1BTB/POZ and zinc-finger domains factor on chromosome 1, BTB/POZ and zinc-finger domain-containing factor, FLJ90065, MGC17919, ZBTB8, zinc finger and BTB domain containing 8, zinc finger and BTB domain containing 8A, zinc finger and BTB domain-containing protein 8A, ZNF916A |
| Gene, Accession # | ZBTB8A, Gene ID: 653121, Accession: CAI20024, SwissProt: CAI20024 |
| Catalog # | NBP1-76521 |
| Price | |
| Order / More Info | ZBTB8A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|