| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TOP2A |
| Clone | SWT3D1 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 kappa |
| Format | supernatant |
| Size | 0.5 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. IHC-P: Perform heat mediated antigen retrieval before commencing with IHC staining protocol. An incubation period of 60 minutes at room temperature is suggested, but optimal incubation should be determined by the user. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TOP2A Antibody (SWT3D1) from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to TOP2A. This antibody reacts with human. The TOP2A Antibody (SWT3D1) has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. This is specific to alpha form of DNA topoisomerase II |
| Immunogen | Synthetic peptide, corresponding to amino acids 854-1447 of Human Topoisomerase II alpha. |
| Other Names | DNA topoisomerase (ATP-hydrolyzing), DNA topoisomerase 2-alpha, DNA topoisomerase II, 170 kD, DNA topoisomerase II, alpha isozyme, EC 5.99.1.3, TOP2DNA gyrase, topoisomerase (DNA) II alpha (170kD), topoisomerase (DNA) II alpha 170kDa, TP2A |
| Gene, Accession # | TOP2A, Gene ID: 7153 |
| Catalog # | NB110-14832 |
| Price | |
| Order / More Info | TOP2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|