| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TOP2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. For IHC-Paraffin, HIER pH 6 retrieval is recommended. IF fixation permeabilization: PFA/Triton X-100. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TOP2A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to TOP2A. This antibody reacts with human. The TOP2A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. Specificity of human TOP2A antibody verified on a Protein Array containing target protein plus 383 other non-specific proteins |
| Immunogen | This antibody was developed against Recombinant Protein corresponding to amino acids: RGQRVIPRITIEMKAEAEKKNKKKIKNENTEGSPQEDGVELEGLKQRLEKKQKREPGTKTKKQTTLAFKPIKKGKKRNPWSDSESDRSSDESNFDVP |
| Other Names | DNA topoisomerase (ATP-hydrolyzing), DNA topoisomerase 2-alpha, DNA topoisomerase II, 170 kD, DNA topoisomerase II, alpha isozyme, EC 5.99.1.3, TOP2DNA gyrase, topoisomerase (DNA) II alpha (170kD), topoisomerase (DNA) II alpha 170kDa, TP2A |
| Gene, Accession # | TOP2A, Gene ID: 7153 |
| Catalog # | NBP1-86927 |
| Price | |
| Order / More Info | TOP2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|