| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TOP2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TOP2A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to TOP2A. This antibody reacts with human. The TOP2A Antibody has been validated for the following applications: Immunohistochemistry, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | The immunogen recognized by this antibody maps to a region between residue 1500 and the C-terminus (residue 1531) of human Topoisomerase (DNA) II Alpha using the numbering given in entry NP_001058.2 (GeneID 7153). |
| Other Names | DNA topoisomerase (ATP-hydrolyzing), DNA topoisomerase 2-alpha, DNA topoisomerase II, 170 kD, DNA topoisomerase II, alpha isozyme, EC 5.99.1.3, TOP2DNA gyrase, topoisomerase (DNA) II alpha (170kD), topoisomerase (DNA) II alpha 170kDa, TP2A |
| Gene, Accession # | TOP2A, Gene ID: 7153, Accession: NP_001058.2, SwissProt: NP_001058.2 |
| Catalog # | NB110-40636 |
| Price | |
| Order / More Info | TOP2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|