| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TOP2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | Protein A purified |
| Size | 500 ul |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunofluorescence |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TOP2A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to TOP2A. This antibody reacts with human. The TOP2A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin, Immunofluorescence. |
| Immunogen | A synthetic peptide, corresponding to aa 1513-1530 (RAKKPIKYLEESDEDDLF) from the C-terminus of human topoisomerase IIalpha |
| Other Names | DNA topoisomerase (ATP-hydrolyzing), DNA topoisomerase 2-alpha, DNA topoisomerase II, 170 kD, DNA topoisomerase II, alpha isozyme, EC 5.99.1.3, TOP2DNA gyrase, topoisomerase (DNA) II alpha (170kD), topoisomerase (DNA) II alpha 170kDa, TP2A |
| Gene, Accession # | TOP2A, Gene ID: 7153, Accession: P11388, SwissProt: P11388 |
| Catalog # | NB110-5829 |
| Price | |
| Order / More Info | TOP2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|