| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TOP2A |
| Clone | SY27-00 |
| Host Species | Recombinant Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | IgG |
| Format | Protein A purified |
| Size | 100 ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | Western Blot, Immunohistochemistry, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TOP2A Antibody (SY27-00) from Novus Biologicals is a rabbit monoclonal antibody to TOP2A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The TOP2A Antibody (SY27-00) has been validated for the following applications: Western Blot, Immunohistochemistry, Immunoprecipitation, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | Human Topoisomerase II beta aa 50-150 |
| Other Names | DNA topoisomerase (ATP-hydrolyzing), DNA topoisomerase 2-alpha, DNA topoisomerase II, 170 kD, DNA topoisomerase II, alpha isozyme, EC 5.99.1.3, TOP2DNA gyrase, topoisomerase (DNA) II alpha (170kD), topoisomerase (DNA) II alpha 170kDa, TP2A |
| Gene, Accession # | TOP2A, Gene ID: 7153 |
| Catalog # | NBP2-67442 |
| Price | |
| Order / More Info | TOP2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|