| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | TOP2A |
| Clone | TOP2A/1361 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human, mouse |
| Isotype | IgG2b kappa |
| Format | allophycocyanin-Cy7 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Flow Cytometry. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. For optimal results using our Tandem dyes, please avoid prolonged exposure to light or extreme temperature fluctuations. These can lead to irreversible degradation or decoupling. When staining intracellular targets, specific attention to the fixation and permeabilization steps in your flow protocol may be required. Please contact our technical support team at technical@novusbio.com if you have any questions. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The TOP2A Antibody (TOP2A/1361) [Allophycocyanin/Cy7] from Novus Biologicals is a mouse monoclonal antibody to TOP2A. This antibody reacts with human, mouse. The TOP2A Antibody (TOP2A/1361) [Allophycocyanin/Cy7] has been validated for the following applications: Flow Cytometry. |
| Immunogen | Recombinant human Topoisomerase II alpha fragment (aa1352-1493) (exact sequence is proprietary) |
| Other Names | DNA topoisomerase (ATP-hydrolyzing), DNA topoisomerase 2-alpha, DNA topoisomerase II, 170 kD, DNA topoisomerase II, alpha isozyme, EC 5.99.1.3, TOP2DNA gyrase, topoisomerase (DNA) II alpha (170kD), topoisomerase (DNA) II alpha 170kDa, TP2A |
| Gene, Accession # | TOP2A, Gene ID: 7153 |
| Catalog # | NBP2-54546APCCY7 |
| Price | |
| Order / More Info | TOP2A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|