| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | LC3A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat, canine, fish, plant, zebrafish |
| Isotype | n/a |
| Format | allophycocyanin-Cy7 conjugate |
| Size | 0.1 ml |
| Concentration | n/a |
| Applications | Flow Cytometry. Optimal dilution of this antibody should be experimentally determined. For optimal results using our Tandem dyes, please avoid prolonged exposure to light or extreme temperature fluctuations. These can lead to irreversible degradation or decoupling. When staining intracellular targets, specific attention to the fixation and permeabilization steps in your flow protocol may be required. Please contact our technical support team at technical@novusbio.com if you have any questions. |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The LC3A Antibody [Allophycocyanin/Cy7] from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to LC3A. This antibody reacts with human, mouse, rat, canine, fish, plant, zebrafish. The LC3A Antibody [Allophycocyanin/Cy7] has been validated for the following applications: Flow Cytometry. This antibody detects both LC3A and LC3B |
| Immunogen | A synthetic peptide made to an internal portion of the human LC3 protein sequence (between residues 25-121). [Uniprot: Q9H492]. |
| Other Names | ATG8E, Autophagy-related protein LC3 A, Autophagy-related ubiquitin-like modifier LC3 A, LC3, LC3A, lc3-i, ii, MAP1A/1B light chain 3 A, MAP1ALC3MAP1A/MAP1B LC3 A, MAP1BLC3MAP1A/MAP1B light chain 3 A, microtubule-associated protein 1 light chain 3 alphaMAP1 light chain 3-like protein 1, microtubule-associated proteins 1A/1B light chain 3, microtubule-associated proteins 1A/1B light chain 3A |
| Gene, Accession # | MAP1LC3A, Gene ID: 84557 |
| Catalog # | NB100-2331APCCY7 |
| Price | |
| Order / More Info | LC3A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|