| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MEX3A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human, mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | peptide affinity purified |
| Size | 0.1 mg |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Applications | Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The MEX3A Antibody from Novus Biologicals is a rabbit polyclonal antibody to MEX3A. This antibody reacts with human, mouse, rat. The MEX3A Antibody has been validated for the following applications: Western Blot, ELISA, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry/Immunofluorescence, Immunohistochemistry-Paraffin. |
| Immunogen | Antibody was raised against a 14 amino acid synthetic peptide from near the carboxy terminus of human Rkhd4. The immunogen is located within amino acids 420 - 470 of Rkhd4. |
| Other Names | MEX-3A, MEX3A mex-3 homolog A, ring finger and KH domain containing 4, RING finger and KH domain-containing protein 4, RKHD4, RNA-binding protein MEX3A |
| Gene, Accession # | MEX3A, Gene ID: 92312 |
| Catalog # | NBP2-41092 |
| Price | |
| Order / More Info | MEX3A Antibody from NOVUS BIOLOGICALS, LLC |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|